9400 Sopron, Deák tér 78. Tel.: 99/510-158
Az iskola igazgatója: |
Kovács László |
A beíratásért felelős: |
Tranta Károlyné igazgatóhelyettes |
Fogadóórája: |
kedd 16-17 óráig |
" Iskolánk nevelőtestületét az a cél vezérli, hogy minden tanulónk szeressen iskolába járni. Meggyőződésünk: minden gyermeknek meg kell adni a lehetőséget, hogy elérje teljesítőképességének maximumát, s a modern világ számára oly fontos tulajdonságokkal rendelkezve egészséges és képzett felnőtté válhasson, aki hisz és bízik önmagában, energikus, felelősséget érez környezete és embertársai iránt." (idézet a Pedagógiai Programból)
Intézményünk a megújult Deák tér és a Király Jenő utca között található. Vonattal, helyi és távolsági autóbusszal, kerékpárral egyszerűen és biztonságosan megközelíthető. A város kulturális és szabadidős intézményei iskolánkból könnyen elérhetők. 730 diákunk 30 osztályban tanul. 14 napközis csoportunk segíti a felkészülést és rugalmasan alkalmazkodik a délutáni elfoglaltságokhoz.
Első osztályainkról
Tervezett első osztályok száma: 4
Elsős osztálytanítók: Gere Zoltánné
Kovács Kamilla
Laincsákné Schmuck Berta
Lőrinczné Ambrózy Mariann
Pedagógusaink a negyedik osztály végéig fogják tanítani a gyerekeket.
Az iskolánk alsó tagozatán alkalmazott oktatási-tanítási módszer
Meixner Ildikó Dyslexia prevenciós olvasás-tanítási módszer
A módszer célja, hogy ne alakuljon ki olvasás - és írászavar (pl.: betűtévesztés) a gyermekeknél. Mindezt a módszeresen és logikusan kidolgozott betűtanítási sorrend, a pontosan meghatározott szótagolvasási mód, valamint a szótagoló szó - és szövegolvasás biztosítja. A módszer nagy hangsúlyt fektet a gyerekek szókincsének és beszédének fejlesztésére.
A logopédiai elemeket tartalmazó módszer jól megalapozza a nyelvtan és a helyesírás tanítását.
A módszerhez a "Játékház" tankönyvcsalád tartozik.
Tantárgyi programjaink
Integrált művészeti tantervű osztály, ahová várjuk a rajzolni, táncolni, énekelni, verset vagy mesét mondani szerető óvodásokat. Az osztály programja olyan foglalkozásokat tartalmaz, melyek a gyerekek tevékenykedtetésével, a művészet eszközeivel valósítják meg személyiségük formálását, kreativitásuk kibontakoztatását.
Az első osztályban heti 2 alkalommal tartunk művészeti napot amelyek keretében integráljuk a rajz, a technika, az ének-zene, az irodalom és a környezetismeret órát.
Külön gondot fordítunk a néprajzi, néphagyományi ismeretek tanítására. Célunk, hogy minél több gyermek ismerje meg közvetlen környezete történetét, népszokásait, az élő népi kultúrát és a hagyomány közösségteremtő erejét.
Heti 1 órában a népi gyermekjáték és a néptánc elemeinek oktatása folyik tanórai keretben. Harmadik osztálytól alapfokú furulyaoktatásban részesülnek a tanulók.
A tananyag felépítése és az oktatás szervezési módja biztosítja, hogy a tanulók személyisége gazdagodjék.
Hagyományos tantervű osztály, amelybe várjuk mindazokat a gyermekeket, akiknek szülei a hagyományos, általános képzést igénylik.
Célunk, hogy stabil tudásanyag átadásával minden gyermek olyan használható, korszerű tudást kapjon, hogy képessé váljon egész élete folyamán új ismeretek befogadására
Az alapkészségek fejlesztésére különösen nagy hangsúlyt fektetünk: (elemi számolás; írásmozgás-koordináció; olvasás és- szövegértés; beszédhallás; következtetés)
Arra törekszünk, hogy tanulóink ne legyenek túlterheltek, ezáltal is biztosítva a több délutáni szabadidőt, játékot, a regenerálódást. A tanulóknak kellő szabadságot biztosítunk a külön szervezett délutáni elfoglaltságaikhoz.
Az 1. osztályosok közül az arra rászorulókat fejlesztőpedagógus segíti. A fejlesztés egyénileg, illetve kiscsoportban történik. A program célja a haladásukban lemaradt gyerekek éretlen vagy zavart funkcióinak rendezése az életkoruknak megfelelő fejlesztő eljárások segítségével. A fejlesztés egyéni különbségekhez igazodó munkaformákkal és tanulásirányítással történik.
Alapelveink
- Hangsúlyozottan közvetítjük az egyetemes emberi értékeket.
- Törekszünk a magas szintű oktatásra, a szilárd alapműveltség kialakítására.
- Napjaink igényeinek megfelelő műveltségkép megalapozásához kívánunk hozzájárulni azzal is, hogy az idegen nyelvi és számítástechnikai ismeretek oktatását kiemelten kezeljük. Az 5. osztálytól emelt szintű német nyelvoktatást, és magasabb óraszámban informatika oktatást biztosítunk. Tanulóinktól elvárjuk az alapfokú nyelvvizsga illetve a nemzetközi ECDL-START számítástechnikai vizsga letételét.
- Törekszünk arra, hogy tanulóink tisztelettudóak, jól neveltek és társas kapcsolataikban kulturáltak legyenek.
- Támaszkodunk a családi, az óvodai nevelés eredményeire, célunk a zökkenőmentes folytatás biztosítása.
Tanórán kívüli tevékenységi formák, szolgáltatások
- Iskolánkban a következő szakkörök működnek: énekkar, néptánc, irodalmi színpad, tűzzománc, elsősegélynyújtó, csecsemőgondozó, idegen nyelvi társalgás, kémia és fejlesztő játék.
- Az érdeklődő tanulók számára tanfolyami keretben nyelvtanulási lehetőséget biztosítunk.
- A sportolást minden tanuló számára biztosítjuk egyesületi tagság, sportkörök és iskolai tömegsport keretében. Három tornatermünk és sportpályáink állnak rendelkezésükre. Az intézményünkben látogatható edzésekről szeptember hónapban tartunk tájékoztatót.
- Minden tanuló számára igény szerint biztosítunk napközi otthonos ellátást, illetve menzai étkeztetést.
A napközi otthon az iskola szerves része. A gyermek életkorának és igényeinek megfelelő programok biztosítása mellett legfontosabb feladata, a másnapi órákra való felkészülés szakszerű segítséggel. A lehetőséget majdnem minden alsós tanulónk kihasználja.
- Az iskolai élettel, a tanító nénikkel és egymással ismerkedhetnek a gyerekek a TÖRPSULI-ban. A játékos foglalkozások célja, hogy megkönnyítsék, zökkenőmentessé tegyék a szeptemberi iskolakezdést.
- Kiemelt figyelmet fordítunk az óvodákkal, a Pedagógiai Szakszolgálattal való jó kapcsolattartásra.
- Hagyománya van a májusban megrendezendő kulturális bemutatónknak.
- Táborozási lehetőségeket biztosítunk: nyáron sporttábor, néptánc - népművészeti tábor, télen sítábor formájában.
- A hitoktatás lehetőségét minden tanulónak az iskolában biztosítjuk.
Fontos tudnivalók:
2010. február 20. (szombat) 10 óra szülői értekezlet és „Játsszunk együtt” játszóház.
A szülői értekezletre várjuk a leendő 1. osztályosok szüleit, hogy tájékoztatást adjunk iskolánkról, illetve a felmerülő kérdésekre válaszoljunk.
A szülői értekezlet alatt vidám foglalkozást tartunk a leendő 1. osztályosok részére.
Nyílt tanítási órák: |
2010. február 23. (kedd) „B” épület |
8.00 óra |
Gere Zoltánné |
|
8.55 óra |
Kovács Kamilla |
2010. február 24. (szerda) „B” épület |
8.00 óra |
Laincsákné Schmuck Berta |
2010. február 24. (szerda) „A” épület |
8.55 óra |
Lőrinczné Ambrózy Mariann |
Az érdeklődő szülők a nyílt tanítási órán betekintést nyerhetnek a leendő első osztályos tanítónők mindennapi munkájába.
A TÖRPSULI első foglalkozása:
2010. március 23. (kedd) 16,30 órakor lesz.
Bővebb információ kérhető személyesen, vagy az iskola telefonszámán.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
|